Helezon Beslemeli Terazili Torba Dolum Makinesi
Serbest Akış Terazili Torba Dolum Makinesi
Cut-Gate Terazili Torba Dolum Makinesi
Lineer Terazili      Torba Dolum Makinesi
Helezon beslemeli terazili sistem çuval dolum makinesidir. Her kanalda 2 adet helezon vardır. Kaba dolum için 1 tane büyük çaplı helezon, hassas dolum için 1 tane küçük çaplı helezon vardır. Kaba dolumda her iki helezon aynı anda çalışır, hassas dolum miktarına ulaşınca sadece küçük helezon çalışır. Pnomatik torba tutma sistemi vardır. Torba takınca tartılmış ürün torbaya boşaltılır. Bu şekilde ardışık olarak çalışır.
Bu sistemde ürün akışı, yerçekiminin etkisiyle gerçekleşir, yani serbest akış mantığı ile çalışır. Tartım sistemi loadcell ile elektronik olarak yapılır. Elektropnomatik bir vana vardır. Kaba dolum için vana tam açılır ve ürün torbaya akmaya başlar.Kaba dolum bitince vana %90 kapanır ve akış yavaşlatılır, hedef ağırlığa ulaşınca vana tam olarak kapanır. Kullanım alanları kuru, akışkan granül ve toz ürünlerde kullanılır. Genellikle pelet, gübre, zirai ilaç, bulgur, hububat, bakliyat vb. ürünlerin torbaya tartılarak paketlenmesinde kullanılır.
Cut-Gate terazili torba dolum makinesi şöyle çalışır. Ürün akışını oransal olarak kontrol eden step motorlu bir klape vardır. Hedef ağırlığa yaklaşınca klape oransal olarak kapanır. Çok hassas ve seri tartım yapan bir sistemdir. Kuru, akışkan olan bütün toz ve granül malzemelerde kullanılır. 1 kg ile 50 kg aralığında istediğiniz gramajda dolum yapar. 1'den 6 kanal'a kadar sayısı arttırılabilir. Pnomatik torba tutma sistemi vardır. Kullanıcı dostu renkli dokunmatik operatör paneli ile kolay ayalanır.
Bu sistem, lineer terazili torba dolum makinesidir. 2 adet lineer tartım yapan terazi vardır. sistem 3 aşamada hassas dolum gerçekleştirir. Kaba Dolum, hassas dolum, son hassas tamamlama yaparak tartım yapar. Yapay zekalı bir tartım yazılımı vardır. Örneğin hedef ağırlık 50 kg olsun, 45 kg a kadar kaba dolum yapar, sonra hassas doluma geçer ve 49,5 kg kadar hassas dolum yapar ve son kalan 0,5 kg ağırlığı küçük pulsler yaparak tamamlar, bu şekilde hassas bir tartım yapmış olur. Torba takılınca, tartılmış ürünü torbaya boşaltır.

Torba Dolum Makineleri

+90 232 327 42 16
info@tdmakine.com